Çiçek Hediye Sepeti Gönder

Sipariş Takibi için Tıklayın

Sözleşme

SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1- TARAFLAR


1.1- SATICI
Ünvanı : FAVORYA İNTERNET PAZARLAMA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

V. D. Ümraniye – V. No: 3850616472
Mersis:  0385061647200015

Fax:
E-mail : info@Lezzetlicicek.com

1.2 -ALICI
http://www.Lezzetlicicek.com adresinden alışveriş yapan müşteri

 

MADDE 2- KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.Lezzetlicicek.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün veya ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, SATICI 'ya ait http://www.Lezzetlicicek.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup eksiksiz ve doğru bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. ALICI, SATICI’ya verdiği teslimat adresinin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ve beyan eder.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI'ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

MADDE 5- KİŞİSEL BİLGİ TOPLAMA PROSEDÜRÜ

Web sitemizi kullanarak, site aracılığı ile edinilebilen kişisel bilgilerinizin www.Lezzetlicicek.com tarafından yapılan işlemlerin güvenliği ve doğruluğunun tespiti açısından toplanması ve kullanılmasını kabul etmiş olmaktasınız. Ad, soyad, telefon, e-mail, kimlik belge numarası, adres, kredi/banka kart numaraları, son kullanma tarihi, güvenlik numarası, sipariş alıcı bilgileri ve sipariş notu gibi bilgileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayıp istemiş olduğunuz ürün ya da hizmetimize göre değişebilen bir takım kişisel bilgilerinizi vermeniz zorunludur. Verilerinizin bizim için her zaman esas olan sıkı güvenlik ve gizlilik standartlarında korunmakta olduğunu belirtmek isteriz. Bize işlemlerinizi sürdürebilmemiz için gerekli olan bilgiyi sağlayamamanız durumu, size beklenen hizmeti yerine getiremememize neden olabilir. Bilgileriniz ancak belirtilmekte olan amaçlarla kullanılabilir:
Siparişlerinizin işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi,
Hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması,
Pazar araştırması amacıyla temsilcileri vasıtası ile gerek e-posta, telefon, fax veya SMS yoluyla gerekse de posta yoluyla sizinle irtibat kurmak,
Web sitemizi ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet için Web sitemizi size özgü hale getirmek,
Kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması,
Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek,
Hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğü diğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki e-postaları periyodik olarak gönderebilmek,
Girmiş olduğunuz veriler, işlemleriniz ve hukuki gereklilikler süresince tarafımızca saklanmaktadır.

MADDE 6- CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Bu konudaki istisna, malın niteliği gereği iade edilemeyecek mallardan olması durumudur. Bu tip mallar Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik çerçevesinde ayrı tutulduğu ve niteliği gereği tüketildiği anda sona eren mallar olduğu için iade edilmeleri söz konusu değildir. Elektronik ortamda anında ifa edilmesi ve tüketiciye anında teslim edilmesi sebebiyle gıda maddeleri ve içecekler ya da diğer günlük tüketim maddeleri SATICI’nın düzenli teslimatları çerçevesinde ALICI’nın mesken ya da işyerine götürülmesine ilişkin olan sözleşmeler cayma hakkı kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir.

MADDE 7- SİPARİŞ İPTAL

Siparişlerinizde adres ve teslim tarihi değişiklikleri ile sipariş iptali, önceden verdiğiniz teslim saatinden en az 6 saat önce bildirilmelidir. Bildirilmemesi durumunda sipariş iptali ile ilgili oluşacak sorunlardan SATICI sorumlu değildir.

Şubeden teslim alma seçeneğinde ALICI ürününü, sipariş oluştururken seçmiş olduğu saat aralığında teslim almamasından SATICI sorumlu değildir.

Yapılan yanlış ödeme veya sipariş iptallerinde kredi kartınıza ilgili tutarların iadeleri aynı gün saat 19.00’dan sonra yapılacaktır. ALICI’nın bilgilerini vermiş olduğu kredi kartının bağlı olduğu bankanın kural ve işleyişine bağlı gecikmelerden SATICI sorumlu değildir.

Alışverişiniz esnasında meydana gelecek anlaşmazlıklar sipariş bedeli ile sınırlıdır.

MADDE 8- DİĞER HÜKÜMLER

8.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz.
8.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir

MADDE 9- YETKİLİ MAHKEME


İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI 'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
FAVORYA İNTERNET PAZARLAMA TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

ALICI
http://www.Lezzetlicicek.com adresinden alışveriş yapan müşteri